Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png5.png7.png5.png3.png
Šiandien402
Vakar426
Praeitą savaitę1731
Mėnuo7092
Iš viso685753

Ketvirtadienis, 18 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Asta Stonienė, istorijos mokytoja

Ona Narbutaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Vida Palionienė, III c gimnazijos klasė

 

     Gegužės 13 dieną projekto „Mokomės kitaip“ dalyvių, I - IV gimnazijos klasių mokinių, ir mokytojų Astos Stonienės bei Onos Narbutaitės organizuota edukacinė išvyka į Suvalkiją tapo ne tik ilgalaikio integruoto projekto „Mokomės kitaip“ 2015-2016 m. m. etapo „Tautai ir kalbai: tapatybės akcentai“ veiklos apibendrinimu, bet ir prasmingu Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimu bei kelionių maratono „Nuo gimtinės iki plačios šalies“, skirto artėjančiam valstybės šimtmečiui, tąsa.

Marijampolė: šimtmečio pradžia

Visomis pavasario spalvomis pasipuošusi mus pasitiko Marijampolė. Čia stebino viskas: rūpestingai įprasminta istorija ir moderni miesto šiandiena.Vaikščiodami miesto gatvėmis ir klausydamiesi K. Griniaus muziejaus istoriko Tomo pasakojimo ne tik apie Marijampolės, bet ir viso Suvalkijos krašto istoriją, suvokėme — čia mūsų valstybės šimtmečio pradžia. Būtent iš šio krašto kilusi inteligentija amžių sandūroje subrandino Lietuvos nepriklausomybės idėją ir atvedė šalį į 1918 metų Vasario 16-ąją. Daktaras Jonas Basanavičius, kalbininkas Jonas Jablonskis (Rygiškių Jonas), „Varpo“ redaktorius Vincas Kudirka, palaimintasis arkivyskupas Jurgis Matulaitis, Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius, aviatorius generolas Antanas Gustaitis ir daugelis kitų — asmenybės, anot J. Basanavičiaus, gyvenusios Lietuvai, ją kūrusios, todėl vertos mūsų visų pagarbos. Gražiai jų visų gyvenimus ir veiklas įprasmina ir saugo marijampoliečiai.

  

Kazys Grinius — visas gyvenimas Lietuvai

Susipažinę su Marijampolės krašto istorija ir čia gyvenusių visai Lietuvai svarbių asmenybių veikla, Poezijos parke, įkurtame Jevonio ir Šešupės santakoje, pasigrožėję pavasario žiedų, fontanų ir skulptūrų harmonija, po pietų užsukome į Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus muziejų. 2016 m. gruodžio 17 d. sukanka lygiai 150 metų, kai gimė Lietuvos Prezidentas Kazys Grinius. Muziejaus ekspozicija ir muziejininko Tomo pasakojimas, įtikino, kad daktaras Kazys Grinius buvo ypatinga asmenybė — varpininkas, V. Kudirkos bendražygis, visą savo gyvenimą paskyręs Lietuvos atgimimui, vienas iš demokratijos programos kūrėjų, vėliau tapęs jau atkurtos valstybės pagrindų kūrėju – ministru pirmininku, o kiek vėliau ir prezidentu.

...O vakare, jau sukdami namų link, sustojome ir prie Kazio Griniaus paminklo Mondžgirėje, netoli gimtojo Selemos Būdos kaimo. Čia, paminklo postamente, ilsisi Prezidento palaikai, 1994 metais parvežti iš Čikagos. Ant paminklo postamento iškalti žodžiai liudija, kad Prezidentas Kazys Grinius tikėjo lietuvių tautos amžinybe, tikėjo, kad gerovę tauta gali pasiekti tik puoselėdama svarbiausias vertybes — laisvę, nepriklausomybę ir demokratiją. Tuo tikime ir mes.

  

  

Kai žemę puošia ąžuolai

Sukame Vilkaviškio link... Kelias vingiuoja Suvalkijai, lygumų kraštui, nebūdingomis kalvelėmis, pakelės gyvenvietės skęsta stebuklingame sodų žydėjime, tolyje, tarsi saugodami savo žemę, horizontą juosia miškai... Štai ir Ožkabaliai — Jono Basanavičiaus gimtinė. Atkeliame sodybos vartus ir mus kaip tikras šeimininkas pasitinka žydintis neregėto dydžio kaštonas. Jo šviesa nutvieskia visą sodybą. Tos šviesos pakerėti pasklindame kas kur...

Netrukus visi patraukiame Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno link. Čia, ant vaizdingų Ožkabalių kalvų šalia Jono Basanavičiaus gimtinės, Tautinio atgimimo ąžuolynas pradėtas sodinti nuo 1989 metų. Šiandien čia ošia ąžuolai Lietuvą garsinusiems ir garsinantiems žmonėms, valstybės svarbiausioms datoms atminti. Gera eiti nuo vieno ąžuolo prie kito, liesti jų kamienus, grožėtis vaiskia lapų žaluma ir pajusti ąžuolo stiprybę...

O sugrįžę į sodybą, susėdame seklyčioje ir klausomės pasakojimo apie Joną Basanavičių: mokslą Marijampolės gimnazijoje, vėliau medicinos studijas Maskvoje, darbą Bulgarijoje, rūpestį lietuvybės reikalais, „Aušrą“, grįžimą į Lietuvą ir kultūrinę, visuomeninę veiklą siekiant Lietuvos nepriklausomybės. Tvirtų įsitikinimų, ori ir išdidi asmenybė — tarsi ąžuolas, išaugęs iš savos žemės ir ošiantis savo žemei. Gera, kai žemę puošia tokie ąžuolai.

P.S. Tai — mano Lietuva!

Idėja, vienijusi lietuvius amžiaus pradžioje, turi vienyti, telkti ir šiandien mus. Visų didelių darbų pradžia yra maži, kartais nepastebimi, neįvertinami, dažnai neatnešantys materialinės naudos, bet ne mažiau svarbūs darbai. Tikimės, kad ir mūsų dvejus metus vykdytas projektas „Mokomės kitaip“ atliko kilnią misiją — telkė, kvietė kartu mąstyti apie Lietuvą — apie mus pačius.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.