Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png1.png0.png9.png8.png
Šiandien659
Vakar332
Praeitą savaitę659
Mėnuo12437
Iš viso691098

Pirmadienis, 29 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

   Moterų kalėjimo skyriuje 43 % mokinių – romų moterys. Šalia mūsų gyvenantys romai nuolat patiria atskirtį ir neigiamą visuomenės vertinimą. Romų mentalitetas sąlygoja jų tautos elgseną ir gyvenimo būdą. Tačiau romai – mūsų visuomenės dalis, su savo papročiais, ugningais šokiais, etnine kultūra.

   Ar neturėtume padėti romams integruotis į visuomenę, būti jiems empatiškesni? Kilo man tokia mintis ir  gimė projektas. Pradėjome nuo stendo ir piešinių su spalvingais romių sijonais. Pradinėje klasėje visą mėnesį buvo dažniau girdima romų kalba, romų patarlės, pasakos. Mokytojos G. Gelažytė ir R. Sidaravičienė mokyklos bendruomenėje atliko apklausą: Ar tau trukdo šalia gyvenantys romai? Niekas nedrįso niekinti ar smerkti romų :

      Man jie netrukdo, nes yra tokie pat žmonės, kaip ir mes.

      Man patinka romų ugningi šokiai ir spalvingi sijonai.

      Jie moka gerbti ir globoja savo senolius.

      Romai myli ir augina daug vaikų.

      Jie lygiateisiai mūsų šalies piliečiai.

   Matematikos pamokose su mokytoja S. Sipavičiene mokinės nagrinėjo skritulines ir stulpelines diagramas apie romų moterų dalyvavimą bendruomenės veikloje. Komentavo lentelę, kiek moterų yra baigusių pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą nuo skyriaus veiklos pradžios.

   Foto sesijos metu moterys stengėsi parodyti romų drabužių akcentus: ilgus sijonus, įvairiai rišamas skaras, blizgančius papuošalus. Iš jų mes atpažįstame romus gatvėje, tai yra romų tautos kultūros dalis.

   Kalėjimo bendruomenei rodėme dokumentinį filmą ,,Romai ar čigonai?“. Jis suteikė daug informacijos visai bendruomenei ir patiems romams. Pradinėje klasėje surengėme savo sąsiuvinių

parodėlę. Mūsų sąsiuviniai tvarkingi, neišplėšyti, nepripiešti. Matyti kruopštus kasdienis darbas.

vRomų moterys kalėjimo fabrike sudaro 60 % visų dirbančiųjų. Vadinasi, jos dirba, mokosi, dalyvauja mokyklos veikloje, stengiasi integruotis į bendruomenę. Tai ne tušti žodžiai, juos patvirtino dešimtys nuotraukų, kurias smalsiai stebėjo visa bendruomenė. Taip pamažu, žingsnelis po žingsnelio, formuojame toleranciją romų atžvilgiu, motyvuojame juos prasmingai veiklai.

   Balandžio 8 d. - Pasaulinė romų diena. Baigiamajame projekto renginyje klausėme romų muzikos, daug emocijų sukėlė čigonų liaudies pasakos, kurias pasakojo pradinės klasės moterys. Viktorina ,,Ką žinai apie romus?“ sudomino įdomiais klausimais, kurie suteikė daugiau žinių apie romų istoriją, papročius. Aktyviausios projekto dalyvės po renginio ,,išriedėjo“ su vežimo ratais, tiesa, ne mediniais, o meduoliniais, ragavome tradicinį romų pyragą savijaką. Integruota kalbos, matematikos, istorijos pamoka patiko visoms dalyvavusioms. Romų moterys už renginį dėkojo projekto rengėjams, nes tikrai pajuto šventinę nuotaiką.

   Dėkoju mokytojai Simonai Sipavičienei už aktyvų bendradarbiavimą rengiant ir vykdant projektą.

Pradinės klasės mokyt. V. Jakutonienė

 kol 04 08

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.