Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png4.png7.png9.png8.png
Šiandien287
Vakar572
Praeitą savaitę287
Mėnuo3123
Iš viso694798

Pirmadienis, 06 Geg 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Straipsnį parengė psichologė Jovita Steišiūnienė

Redagavo lietuvių kalbos mokytoja Giedrė Mažuknienė

Nors nežinios ir nerimo ledai sukausto širdį.

Viltis, tikėjimas įžiebia saulę danguje, sušildo.

Pavasaris ir paukščių giesmės

padeda nors akimirkai pasimiršti.

Pagauna sielą, šokdina šokio žingsneliu,

skraidina tarsi pūką ir nuneša auštai.

  Gruodžio mėnesį Kinijoje užfiksuotas pirmasis naujas koronaviruso „COVID-19“ atvejis, kuris greitu plitimu tapo pandemija ir sudrebino visą pasaulį. Vasario 24 dieną pasiekė ir Lietuvą. Jis užklupo pasaulį nepasiruošusį. Naujas, nežinomas ir sunkiai valdomas. Norint suvaldyti jo plitimą ir apsaugoti žmonių gyvybes, nuo kovo 16 d. iki 30 d. šalyje buvo paskelbtas karantinas. Mokiniams pasikeitė pavasario atostogų laikas: iš balandžio 14 d. atkeltos  į kovo mėnesį (kovo 16 – kovo 27). Šiuo metu karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Ši pandemija sujaukė žmonių gyvenimus, įprastą nusistovėjusį kasdienį ritmą. Dauguma gyventojų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu. Mūsų Centro vadovybė nenuilstamai dirbo, skelbė neeilinius posėdžius, sudarinėjo naujus darbo planus, telkė komandą. Pradžioje buvo daug įtampos. Suprantama, kad tokia situacija paliečia visomis prasmėmis, vienokia ar kitokia forma. Nerimo, jaudulio ir nežinomybės jausmo neišvengė nei vienas, nes esame skirtingi ir į situacijas reaguojame skirtingai. Vieni yra santūrūs, kiti linkę visas emocijas ištransliuoti. Kai kuriuos labai stipriai paveikia netikėtos permainos ir išmuša iš vėžių.

  Kol mokiniai atostogavo, Centro darbuotojams prasidėjo paruošiamieji darbai. Visus užgriuvo naujos informacijos srautai. IT specialistų pagalba ir žinios labai svarbios diegiant naujas programas ir apmokant pedagogus. Kai kurie mokytojai įvardino, kad jiems pradžioje buvo iššūkis įsisavinti naujas programas, tinkamai susisteminti mokomąją medžiagą ir ją patalpinti į programą. Reikėjo greitai visiems persiorientuoti.

  Dabar toks metas, kai kiekvienas gali panaudoti per savo gyvenimą kauptas bei naujai įgytas žinias ir lengviau adaptuotis prie esamos situacijos. Svarbu išlaikyti racionalų ir logišką mąstymą, nepasiduoti masinei psichozei. Susiformuoti naują ritmą, rasti laiko maloniai veiklai namuose ir džiaugtis mažais dalykai. Vertinti praleistą laiką su artimaisiais ar pabuvimą su pačiu savimi. Nuo įprasto lėkimo ir šurmulio sustoti ir susimąstyti, stengtis nuraminti mintis.

  Visi atliko paruošiamuosius darbus ir laukia pirmadienio, kada startuos mokymas nuotoliniu būdu.

  Bendruomenė ruošėsi ne tik pateikti savo dėstomus dalykus naujoje plotformoje, bet ir stiprinosi skaitydami įvairią psichologinę medžiagą bei dalyvaudami seminaruose.

  Išklausius psichologo-psichoterapeuto Evaldo Karmazos vebinarą „Nuotolinis mokymas. Kaip išgyventi tėvams?“ įsiminė jo žodžiai: reikės išmokti, kaip išlikti, nepamiršti įsivertinti savo mintis ir poelgius, kad mūsų baimė daug didesnė. Blogai jaustis žmogiška, neplakti savęs, turėti vidinį termometrą, rasti būdą sau padėti. Galima sustoti, turėti pauzes, turėti gelbėjimosi ratą. Galima prašyti pagalbos, organizuoti tėvų paramos grupes. Vebinarą užbaigė tokiais žodžiais: „Kas beatsitiktų, mes išliksim, išgyvensim ir liksim stipresni“.

   Apklausus kai kuriuos mokytojus ir pasiteiravus, kas juos palaiko šiuo neeiliniu sunkiu laikotarpiu, dauguma išvardino, kad nepalūžti padeda gyvenimas šia diena ir tikėjimas, kad tai laikina ir kažkada bus geriau. Pozityvumas, sąmoningumas, įvairi veikla, artimi žmonės suteikia stiprybės.

  Manau, kad racionalios pozityvios mintys, vienybė, kantrybė ir juokas gali būti geriausias ginklas prieš koronavirusą. Jie stiprina imunitetą, tai tarsi šarvai.

  Būkite sveiki, saugokite save ir kitus.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.