Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png2.png6.png3.png5.png
Šiandien583
Vakar377
Praeitą savaitę2196
Mėnuo960
Iš viso692635

Ketvirtadienis, 02 Geg 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

   Pasakojama, kad kartą traukdamasis iš Rusijos, Napoleonas aplankė Vilnių ir susižavėjęs šia bažnyčia pasakė, kad, jei galėtų, tai pasidėtų šv. Onos bažnyčią ant delno ir pasiimtų su savimi į Paryžių. Panašus pojūtis mane aplankė dalyvaujant šių metų knygų mugėje Vilniuje. Taip norėjosi tuo gaiviu kultūros gūsiu pasidalinti su mokinėmis, negalinčiomis atvykti, nes šiuo metu atlieka bausmę Panevėžio kalėjime. Knygų mugė - nuostabi platforma ne tik literatūrai skleistis, bet ir svarbioms visuomeninėms diskusijoms vystyti, kurioje dalyvauja lietuvių ir užsienio autoriai, žymus muzikantai bei talentingi menininkai. Kažkada tai buvo tik vieta knygoms parduoti, o dabar tapo plataus masto kultūros švente, į kurią susirenka minios knygos mylėtojų.

  Idėją pasikvieti žurnalistę, rašytoją, kūrybinio rašymo vadovę ir šiaip mielą bei žavią moterį Nijole Koskienę į Panevėžio kalėjimą ir padiskutuoti su SJMC skyriaus mokinėmis apie skaitymo naudą bei rašymo ypatumus padėjo realizuoti mano studijų bendražygė, bendramintė ir puiki draugė Lina Vyšniauskaitė. Moterys nė minutės nedvejojo, sutiko ir nepatingėjo atvykti į susitikimą su mūsų mokinėmis net iš Šiaulių. Jaukioje Kalėjimo bibliotekoje vyko pokalbiai, diskusijos, N. Koskienės knygelių ištraukų skaitymas aktualiomis moteriškomis temomis. II gimnazijos klasės mokinės atliko tiriamąjį darbą ir supažindino viešnias su skaitymo įpročiais Panevėžio kalėjime, o III kl. mokinės lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius aptarinėdamos TP pirmosios dalies tekstų pavyzdžius. Nuoširdūs pašnekesiai tęsėsi dvi valandas. Nei viešnios, nei mokinės neskubėjo skirstytis. Buvo akivaizdu, kad meilė knygoms – bendra jungiamoji grandis, o susipažinti ir pabendrauti su rašytoja gyvai - unikali galimybė ir nepamirštamas įspūdis. Tegul skaitymas tampa pačiu maloniausiu kasdieniniu ritualu kiekvienam.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Sidaravičienė

 kol 03 05 1str

RED VELVET

Viena jų buvo tokia panaši į mano draugę. Toks pat malonus apvalus veidas, maloni kalbos maniera, tik rudos labai malonios akys. Kai paklausiau, kokia jos mėgstamiausia knyga, pasakė, kad patinka Biliūnas. Ir Salomėja Nėris.

Ji sakė, kaip buvo malonu sutikti tikrą rašytoją. Sakau, tai kad tie rašytojai irgi paprasti žmonės.

Jau vėliau paklausiau, ar ilgai dar čia būsite. Ilgai, atsiduso.

Ji Liuba. Romė. Jų čia beveik pusė. Dažniausiai sėdi už narkotikus. Dažnai, taip manoma, nors negalėčiau tvirtinti, už savo vyrus. Bausmės ilgos, 10-12 metų.

Bet užtat mes nežudom savo vaikų, turi atsakymą, kai kas nors jas ima kaltinti už tuos narkotikus.

Jos čia baigia mokyklą. Kai kurios nuo pirmos klasės. Lietuvių kalbos mokytoja Rita, kurią jos matosi labai myli, sako joms, kad knygos gali būti jų durys į laisvę. Minčių juk neįkalinsi.

O kita tai net atsiprašė iš darbo laisvėje, kad galėtų ateiti į susitikimą. Ji vilkėjo vyriškai ir aš padariau baisų netaktą, pasakiusi, o, mes turime ir vyruką. Bet neatrodė, kad būtų sutrikusi, priešingai. Ji sakė, kad kai pradeda rašyti, tai kažkas tarsi atsiveria ir žodžiai tiesiog liejasi.

Skaičiau savo „Špylkas ir šlepetes“. Nebuvau tikra, ar patiks. Bet atrodo patiko.

Buvo smagu. Kalbėjom apie moteris ir vyrus, rašymą ir skaitymą šiek tiek.

O vieną kartą surengė kino seansą. Uždėjo seną filmą „Taboras žengia į dangų“. Pamenat? Pradžioje važiuoja vežimai ir ta daina. Ir kad pradės jos visos verkti. Apie tai nenustoju galvoti...Kai pagalvoji, tokį laisvą kraują uždaryt...

Tada atsisveikinome iki kito karto.

Paskui mokytojų kambary su mokytojom valgėm sumuštinių su dešra ir agurku. O kultinėje Panevėžio desertinėje Red Velvet Ritos buvom pavaišintos to paties pavadinimo torčiuku.

Štai tokia buvo mūsų su Lina diena Panevėžio moterų kalėjime. Ačiū, Lina, kad mane pasikvietei. Liūdnai skaidri diena, ir sklidina vis tiek gyvenimo. Kaip Liubos akys. 

Diena vis nenori išeiti iš širdies.

Nijolė Koskienė

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.